|
«Здоров'я і шкідливі звички. Згубна дія паління».
Вчитель: Зазуля Л.А.
Тема. Здоров'я і шкідливі звички. Згубна дія паління на здоров'я людини.
Мета: довести до розуміння учнями шкідливого впливу паління на організм людини; формувати у них мотивацію на здоровий спосіб життя,
вміння сказати „ні” в деяких життєвих ситуаціях; розвивати мислення, виховувати увагу, спостережливість, вміння правильно оцінювати свої вчинки, вчинки товаришів, поважати самого себе та оточуючих.
Обладнання: тести, „квітка здоров'я”, дзеркало, магнітофон, комп’ютер, музичні записи на диску, мультимедійна дошка.
Тип уроку: формування нових знань, умінь та навиків.
Хід уроку
І. Загально – корекційний етап
1. Організація класу до уроку.
2. Психоформула.
- Який у вас настрій?
Передайте виразом обличчя. Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з друзями, всіма присутніми.
З виразу обличчя я бачу, що все гаразд і загальний ваш настрій можна показати так:(всі посміхаються).
3. Привітання.
Треба всім нам привітатись:
- Добрий день!
Дружно весело сказати:
- Добрий день!
Вліво – вправо повернемось,
Туди – сюди усміхнемось:
- Добрий, добрий, добрий день!
Сьогодні в нас урок не звичайний, але я сподіваюсь, що він буде для вас цікавим. Ви на цьому уроці будете працювати за одним столом, допомагати один одному, радитись, вирішувати різні завдання.
4. Створення ситуації успіху.
- Діти, у вас в руках дзеркало. Загляньте в нього.
- Цікаво? Що ж чи кого ви там бачите?
Правильно, у дзеркалі бачите себе.
- Що для кожного із вас найголовніше?
5. Читання вірша вчителем.
Нема нічого кращого на світі,
Ніж дивне щастя жити на Землі
В здоров'ї, кожній квіточці радіти
І посміхатись навіть уві сні.
Безцінний скарб, що ми здоров’ям звемо,
З юних літ нам треба берегти.
Адже нічого більше нам не треба,
Щоб тільки всі були здорові ми.
6. Вправа з елементами творчості.
6.1 „Квітка здоров’я.
- Я хочу порівняти ваше здоров'я із прекрасною квіткою (роздаю аркуші
паперу, на яких намальовані квіти).
- Ви напишіть на квітах слова, які асоціюються у вас зі словом „здоров'я”
(радість, хороший настрій, бадьорість, спокій, веселий, щасливий,
смуток, хвилювання, поганий настрій, печаль).
- А тепер, розірвіть аркуш, а потім склейте його назад.
- Важко це зробити?
6.2 Порівняння двох „квітів здоров'я”.
- Яка квітка гарніша?
- То чи легко, відновити своє здоров'я, після того як йому була нанесена
шкода?
6.4. Підведення підсумків виконаної роботи.
6.5. Бесіда про звички людей.
- А, яку шкоду може причинити людина своєму здоров’ю?
- Якщо людина 2 рази на день , завжди чистить зуби. Як це називається?
(звичка)
- То, що таке звичка?
Звичка – коли людина виконує якусь дію постійно, у неї виникає
бажання або необхідність робити її знову.
- Які бувають звички?(корисні і шкідливі)
- Чому звички називають корисними?(приносять людям користь)
- Чому звички називають шкідливими?(приносять людям шкоду)
6.6. Тестування (про корисні та шкідливі звички).
6.7. Підведення підсумків виконаної роботи.
ІІ. Основний етап.
7. Оголошення теми уроку.
- Сьогодні ми проведемо розмову про підступних ворогів людства – шкідливі звички. Найпоширенішою з них є паління. Ви, напевне, не раз чули від дорослих – батьків, вчителів, вихователів, про шкідливість паління, але багато хто прагне на власному досвіді перевірити правильність цієї думки. Лише одна затяжка тютюновим димом – спробує, мовляв, що буде.
Найголовніше буває, що людина, раз зазнавши „задоволення” від паління, назавжди лишається рабом цигарки: хотіла б кинути сигарету, та вже не може.
Недарма здавна тютюн називали викрадачем розуму та здоров'я.
Паліями не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не застерегли, не зупинили, коли їхня рука тягнулася до сигарети.
Курити чи не курити – це ваш вільний вибір. Тільки спочатку задумайтесь, до чого він веде.
8. Вивчення нового матеріалу.
8.1 Бесіда про шкідливість паління.
- Як ви думаєте, який вплив на здоров'я має шкідлива звичка – паління?
- Чому паління шкідливе для людини?
8.2. Підведення підсумків роботи.
Куріння – це звичка огидна для зору, шкідлива для нюху, небезпечна
для легенів.
Тому, я пропоную вам переглянути слайди про шкідливість куріння.
8.3. Продовження бесіди з допомогою слайдів.
- Яку шкоду природі і людям можуть принести курці?
Курці – порушники безпеки.
- А ще, вони стають дуже агресивними. Замість приємної посмішки –
злість.
-Як ви думаєте, чому люди починають палити?
1. Інтерес та бажання спробувати.
2. Спостереження за тим, як палять друзі.
3. Переконання, що це „круто”.
9. Закріплення нового матеріалу.
9.4. Робота на картках (задачі).
9.5. Підведення підсумків виконаної роботи.
9.6. Притча.
Колись давно у стародавньому Китаї жив дуже розумний, але дуже пихатий Мандарин. Якось пройшов цією країною розголос, що неподалік від кордону з'явився чернець, розумніший за всіх на світі. Дійшов той розголос і до Мандарина. Дуже розлютився він: хто може називати якогось там ченця найрозумнішою людиною на світі!? І захотів обдурити його: «Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю у ченця, що в мене в руках—живе чи мертве. І якщо він скаже, що живе — я роздушу метелика, а якщо мертве — випущу його...». Запросив Мандарин ченця до себе в палац. У пишній залі зібралось багато людей, усім хотілось подивитись двобій найрозумніших людей на світі. Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинились — і до зали зайшов невеличкий худорлявий чоловік. Він підійшов до Мандарина, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло всміхаючись, мандарин проказав: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках - живе чи мертве?». Мудрець трохи поміркував, усміхнувся і відповів: «Все в твоїх руках».
Отже, все у ваших руках!
9.7. Бесіда про здоровий спосіб життя.
- Що треба робити, щоб завжди бути здоровим і в людей ніколи не
виникало бажання почати палити? (вести здоровий спосіб життя)
- Що означає вести здоровий спосіб життя?
Вести здоровий спосіб життя – дотримуватись правил особистої
гігієни(чистити зуби, митися, доглядати за своїм волоссям,
зовнішнім виглядом), правильно харчуватися, займатися фізичною
культурою, не палити, не вживати спиртних напоїв, наркотиків.
9.8. Перегляд світлин про відпочинок дітей.
9.9. Підсумкова бесіда.
9.10. Вправа „Займи особисту позицію”.
„Згоден” – куріння шкідливе для організму; слід заборонити продаж
тютюнових виробів; потрібно палити з дитинства.
„ Не згоден” – пробувати сигарети слід дорослим людям; продаж
тютюнових виробів слід збільшити; куріння – це „круто”.
9.11 Підведення підсумків.
Здоровому способу життя – „ Так!”. Шкідливим звичкам – „Ні!”
ІІІ. Заключний етап.
10. Підведення підсумків уроку.
11. Оцінювання.
12. Вправа „Чарівний сон” (релаксація).
Діти, прийміть зручну позу, закрийте очі. Послухайте чарівну музику і уявіть, що вам сниться чарівний сон. Ви на березі моря. Чуєте як плескаються хвилі, над водою кружляють чайки. І здається, що вони хочуть щось сказати вам, щось дуже важливе. Раптом ви починаєте розуміти їх мову…
Ти молодий, веселий, кмітливий. Ти сповнений сил та енергії. У тебе багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє. Щодня ти пізнаєш життя, відкриваєш світу себе. Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти і щоб тебе зрозуміли. Ти прагнеш усе спробувати, випробувати себе і свої сили, усього досягти. Й рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє. Ти мрієш про успіх, кохання і щастя, ти молодий, усе життя для тебе - попереду .
Уже сьогодні ти тримаєш у власних руках своє майбутнє. І лише ти сам відповідальний за нього. Вже від тебе сьогоднішнього і від твоїх сьогоденних рішень залежить, яким будеш ти – завтрашній і ти – майбутній. Вперед! На пошуки чарівного ключа, що називається здоров’ям! Візьми з собою знання, які сьогодні отримав, та поради, які зараз почув. Вони допоможуть тобі прийняти правильне рішення, подолати труднощі, якими сповнене «життєве море». Будь наполегливим та впевненим у своєму успіху! Хай щастить тобі на шляху до власного здоров'я!
Відкрийте очі. Так – це був сон. Але прислухайтесь до цього сну. Я вам бажаю здоров'я, успіхів, достойного вибору життєвого шляху.
На цьому наш урок закінчено. Я бажаю вам завжди пам'ятати його і це допоможе у вашому житті.
nbsp; nbsp;/span
nbsp; bnbsp;nbsp;p/spanfont-size: 12pt;nbsp;
nbsp;/span
bВліво – вправо повернемось,/b
apple-converted-spacenbsp;nbsp;чи мертве. І якщо він скаже, що живе — я
/spannbsp;nbsp;
/spannbsp; |