Відкритий урок з математики PDF
Вівторок, 13 листопада 2012, 19:38

    Заремба Людмила   Дмитрівна 

 вчитель математики кз «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №4»

спеціаліст першої категорії 

Для досягнення високої результативності уроку необхідно створити умови, які забезпечують єдність навчання, виховання і корекції недоліків розвитку пізнавальних можливостей дітей з особливими освітніми потребами, Використовується слово, дія й наочне сприймання, інноваційні технології для того, щоб запобігти розриву між практичними діями, образами і поняттями.

   Інтерактивні технології є частиною особистісно зорієнтованого навчання, оскільки сприяють соціалізації особистості, усвідомлення себе як частини колективу, своєї ролі в ньому, сприяють формуванню самостійності в роботі, впевненості дитини в своїх силах. Одночасно вчитель працює над корекцією, розвитком психічних процесів, над розвитком пізнавальних можливостей   формує в школярів уміння застосовувати набуті знання в

практичній діяльност, в життєвих ситуаціях.

 

Тема:   Додавання і віднімання круглих    

       десятків типу       457 + 20; 674 – 50.

Мета: навчити учнів додавати і віднімати круглі десятки;

  • вдосконалювати обчислювальні навички , вміння розв’язувати прості задачі

           на дії додавання та віднімання в межах 1000 без переходу через розряд;

  • виховувати охайність, самостійність в роботі, впевненість у собі
  • розвивати  математичне мовлення, пошукову, пізнавальну активність, увагу, зорову і слухову пам’ять, критичне мислення, вміння аналізувати, порівнювати;
  • формувати уміння застосовувати набуті знання в практичній діяльності.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

                   Особливості проведення уроку: урок розроблений з    

                    використанням  інтерактивних технологій

Обладнання: малюнки, фігурки – символічні показники настрою дітей,

                        лічильний матеріал, рахівниця, схеми задач, мікрофон, картки    

                         із завданнями, слайди.

 

Хід уроку

  1. I.Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку.

Організація класу.
Дзвоник дав усім наказ –
До роботи, швидше, в клас.
Працюватимемо гарно,
Щоб урок пройшов немарно.

-         Любі діти! Я вітаю вас на нашому уроці математики. (Слайд 1.)

 

-         Зверніть увагу на малюнок. Яка держава тут зображена?

-         Як називають людей, які живуть на Україні?

-         Які державні та народні символи ви бачите на картині?

-         А сьогодні ми з вами помандруємо країною математики.

-         Подивіться на яскраве сонечко, яке нам посміхається.

Посміхнімося ж і ми йому та один одному.

   А тепер покажіть, який у вас настрій, використовуючи фігурки – символічні показники настрою.

 

От і добре. Починаємо урок, а працюватимемо ми під девізом, який написаний на дошці:

Молодець! Старайся і ти досягнеш успіху».

 

II. Актуалізація опорних знань.

  1. 1.Перевірка домашнього

 Перша зупинка «Контролер».

1.Перевіримо домашнє завдання.

(Знайти помилку)


350 + 6 = 356

467 – 7 = 460

120 + 5 = 170

389 – 9 = 380

764 – 4 = 724


 

2.Вправа на розвиток критичного мислення.
--- Давайте подивимось, як ви справилися з домашнім завданням.
Перевірте приклади і з’ясуйте, чи всі вони розв’язані правильно.

 Таким чином ….

--- Який приклад розв’язано неправильно?

--- Аргументуйте свою думку.
--- У чому криється помилка?
--- А тепер поясніть свою відповідь.

 

350 + 6 = 356,            ,                                  120 + 5 = 170, .

467 – 7 = 460                                               389 – 9 = 380,

764 – 4 = 724

4. Фронтальне опитування учнів.

 а) - Яке найбільше число вивчили?

- Скільки всього одиниць, десятків, сотень у 1000?

- Полічіть по десять від 730 до 840; по 100 від 200 до 800.

- Діти, а чи знаєте ви, скільки цифр в математиці? (10)
- Назвіть ці цифри . (0, 1, 2, .. 9)
- Яке найменше трицифрове число можна записати за допомогою    

      цих цифр? (100)
     - А яке найбільше трицифрове число? (999)
б). Вирушаємо далі.

– Назвіть число, яке йде за числом 139; передує числу 141

– Назвіть «сусідів» чисел 160; 179; 181;

в)


           - 7од.   -   це…?

-   6дес. - це…?

-   9сот. - це…?

- 60од.  - це…?

- 60дес. - це…?

 

2. Усні обчислення. (проблемно-пошуковий метод):

а)«Числовий безлад».(Слайд 3.)

- Знайдіть відповідність:

202                       2 сот. 2 дес.

130                       1 сот. 6 дес.

220                         2 сот. 2 од.

160                   9 сот. 5 дес. 7 од.

957                   1 сот. 3 дес.

 

-         Яке число називаємо круглим десятком; круглою сотнею?

-         Яке число називаємо парним?

б)   Друга зупинка «Знайди зайве»

340, 547, 24, 825, 326

452, 254,  800,  910,  311, 450

900, 310, 812,  400, 500

« Математичні вузлики» треба розв’язати:
- Потрібно знайти «зайве»число і пояснити, чому ви так вважаєте.
- 340, 547, 24, 825, 326
(«зайве» число 24, тому що воно двоцифрове, а решта – трицифрові числа).
- 452, 254, 800, 910. 311, 450
(«зайве» число 311, бо воно непарне, а решта – парні числа).
- 900, 310, 812, 400, 500
(«зайве» число 812, бо воно не кругле, а решта – круглі десятки чи круглі сотні).

– Скільки в числі 357 сотень?, десятків?, одиниць?

– Яке наступне число за числом 357? Як його одержати?

3. Робота в зошитах

Запис числа, класної роботи в зошитах,( пригадати правила орфографічного режим)у;

III.Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності.

2. Оголошення теми уроку.(Слайд 5.)

 3. Пояснення нового матеріалу.

Третя зупинка «Цікава зустріч».

457 + 20 = 4сот.5дес.7од. + 2дес. = 4сот.7дес.7од. = 477

674 – 50 = 6сот.7дес.4од. – 5дес. =   6сот.2дес.4од . = 624

   На рахівниці пояснення проводить учень під керівництвом вчителя:

357 + 20 =     3сот.5дес.7од. + 2дес. = 3сот.7дес.7од. = 477

974 – 50 =     9сот.7дес.4од. – 5дес. = 9сот.2дес.4од. = 924.

 

4.Коментоване письмове виконання вправи .(учні біля дошки по черзі)

 


80 + 418

677 + 20

50 + 843

955 - 40

789 – 80

579 – 60


.                            

5. Фізкультхвилинка

Діти імітують рухи та звуки потягу. (музичний супровід).

(Пригадати учням правильність постави).

 

VI. Розвиток математичних знань. Закріплення нового матеріалу.

1. Творча робота над задачею.   Четверта зупинка «Годівничка»

 

Складання задачі за таблицею.

1.Складіть задачу за таблицею. 

Було

Полетіло

Залишилося

   185 пт.

       70 пт.

      ? пт.

 

   

 

2.Аналіз задачі

– Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? (Так)

– Яку дію виберемо? (Віднімання, бо шукаємо залишок)

- Розв’язування задачі

– Як називаються компоненти дії відніманні? (Зменшуване, від’ємник, різниця)

     4. Складання обернених задач.

       5. С а м о с т і й н а   р о б о т а   в г р у п а х.

Представлення думки групи (уявний мікрофон).

 

Перша группа

 

       Було

  Полетіло

Залишилося

       150 пт.

         ?

         110 пт.

– Можемо відразу відповісти на запитання задачі, шукаючи невідомий від’ємник дією віднімання.

150пт. – 110пт. = 40 (пт.) – полетіло.

 

Друга группа

 

       Було

  Полетіло

Залишилося

       ?

         20 пт.

       112 пт.

– Можемо відразу відповісти на запитання задачі, бо знаємо скільки полетіло і скільки залишилося птахів, шукаючи невідоме зменшуване дією додавання.

112пт. + 20пт. = 132пт.

– Над якою задачею працювали?

       Над простою, тому що могли одразу відповісти на запитання задачі.

 

6.П’ята зупинка «Туристи

 

1. Розв’язання задачі на стор.31, №249.

- З’ясуйте, хто представлятиме групу та висловить думку за допомогою «мікрофона».

 

7. Самостійна робота за варіантами із підручника:

1 варіант

 


307 + 50          

234 – 30                            

 

987 –  70

60 + 123

 


2 варіант

 


             543 + 40                   

             765 – 50        

675 – 60           

90+609  


       Презентація виконаної роботи.

3. Ось і кінцева зупинка «Палац Всезнайки». По дорозі до палацу проведемо змагання.

Гра «Хто більше назбирає шишок?» (Робота над прикладами 5, стор.30)

 

– Ми дістались до палацу. Ось і завдання. Але вже майже закінчився урок, тому завдання виконаємо вдома.

 

ІУ. Завдання додому.(стор.30, №5)

    

V. Підсумок уроку.

   1. Закінчити речення:

-   Сьогодні на уроці я повторив …

- Сьогодні на уроці я навчився …

- Необхідно додатково попрацювати над …

-   Найважчим для мене було

2. Порівняй свої знання на початку і в кінці уроку і дай відповіді на запитання:

Чи отримав ти задоволення від власної праці?

Який етап діяльності був найцікавішим?

Вчитель

       Уявіть собі! Ви – художник-чарівник. Візьміть пензлик до рук, виберіть фарбу і помандруємо приміщенням школи, класом і писатимемо, де захочемо. Напишіть букву «м» на дверях спортивної зали, букву «о» – на майданчику спортивному, букву «л» – на вхідних дверях, букву «о» – на дверях класу, букву «д» – на вікні, букву «ц» – на сicolor: black;675 – 60телі, букву «і» – на дошці. Закрийте очі і пройдіть ще раз уявним шляхом та зберіть букви докупи. Яке слово вийшло?

(Молодці)

 

Підсумкове оцінювання (поточна фіксація всіх завдань протягом уроку).

 

 

 

       

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

span style=/spanspan style=nbsp; p style=/span

Times New Roman/b valign=/spannbsp; 112 пт./b

text-align: justify;p style=/span

p style=

 

Календар

Квітень 2026
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Банер

Національна гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет