Бінарний урок з читання та музичного мистецтва у 3-Б класі (Білецька М.В., Маковійчук Н.І.) PDF

Тема: Оповідання «Перший сніг» за М. Слабошпицьким. Природа в музиці. Пісня «Сніжок» муз. Л.А.Загорудного сл. С.Жупаніна. Слухання музики «Метелиця» - український народний танець.

Мета: Ознайомити дітей із оповіданням «Перший сніг» за М. Слабошпицьким; з українським народним танцем «Метелиця»; навчити правильно формувати звуки при співі, закріпити слова пісні; формувати вміння правильно читати, розуміти зміст почутого , прочитаного, переказувати зміст; вдосконалювати  якості швидкого, виразного читання; 

корегувати пізнавальні процеси:  пам'ять, сприймання, увагу,уяву дітей; розвивати мовлення дітей,музично-ритмічний слух, вокально-хорові навички, емоційне виконання пісні, вміння слухати та охарактеризовувати музику, фонематичний слух,  збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи,  тварин, української музики; прививати любов до читання.

Обладнання: підручники, проектор, презентація.

Хід уроку

I.    Загально – корекційний етап.

1.  Організація класу.

Всі стали рівненько , заспокоїлись. Розпочинаємо урок.

Музичне привітання.(Вчитель музики).                 

Привітаємося звично

Привітаємось музично

Усі зайшли ми дружно в клас,                                       

І до  роботи усі гаразд.

Ми привітаємося всі,

До ре мі фа соль ля сі.

Швиденько прочитаємо ,

Чистенько проспіваємо,

Та гарно будем працювати,

І урок розпочинать.

(Привітання вчителя)

Всі сідайте тихо , діти,

Домовляймось не шуміти ,

Руки гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

2.  Нервово – психологічна підготовка.

-  Діти, сьогодні ми проведемо цікавий урок. Тому, що він буде поєднувати в собі два предмети: читання та музичне мистецтво, які будуть доповнювати один одного. (Слайд1)

-  Що візьмемо на урок? Прочитаймо. (Слайд2)

· усмішку

· увагу

· активність

· гарний настрій

Протягом уроку працюємо  за таким девізом: ( Слайд 3)

Виразно читаємо,

Чітко слова промовляємо,

Мову свою розвиваємо.

Перевірка домашнього завдання.

-       Яку тему почали вивчати?

-       Що було на домашнє завдання ?

· вибіркове читання

-       Знайти у оповіданні  і  зачитати :

-       Які птахи відлетіли у теплі краї?

-       Як почав падати сніг ?

-       Що роблять двірники?

II.Основна частина.

1.  Актуалізація опорних знань учнів.

-       Чистомовка.  (Читаємо)( Слайд 4)

Ма – ма – ма – ось прийшла зима.

Оз – оз – оз – на дворі мороз.

Ло – ло – ло – снігу намело.

Ем – ем – ем – гратися підем.

(Вчитель музики)

Розспіванка.

Ма – ма – ма – ось прийшла зима.

Оз – оз – оз – на дворі мороз.

Ло – ло – ло – снігу намело.

Ем – ем – ем – гратися підем.

Що за віз без коліс

Котяться санчата

Що Мороз нам приніс

Знають всі малята

-  Діти, про  яку пору року ви проспівали у швидкомовці-поспівці ?

-  Що найбільше Ви чекаєте від зими?

2.  Підведення дітей до сприймання нового матеріалу.

Вчитель музики. Так . Всі діти з нетерпінням чекають  на зиму. І вже до її приходу вивчили пісеньку.

-  Як називається пісенька.

-  Повторення мелодії пісні.

Пісня «Сніжок». ( виконання)

3.  Повідомлення теми уроку.

Вчитель.  Ви дуже гарно виконали пісеньку  «Сніжок». І сьогодні на уроці ми будемо продовжувати працювати над темою зима та ознайомимось із оповіданням «Перший сніг» за М. Слабошпицьким та прослухаємо український народний танець «Метелиця».

4 . Словникова робота.

Гульк – глянув

Вистрибом – побігти підстрибуючи

Потупцював – тупав ногами

Розморило – розслаблений, сонливий

5.  Читання оповідання вчителем.

-  Про кого йде мова в оповіданні ?

-  З кількох частин складається оповідання?

6.  Фізкультхвилинка.

7.  Самостійне читання дітьми.

8.  Відповіді на запитання:

-  Що приснилося Денискові першого разу ? Чи справдився сон  хлопчика?

-  Діти, а тепер знайдемо рядочки про те, як мама пояснила синові його сон.

-  Давайте подумаємо і скажемо  , як раділи Дениско і Сірко першому снігу.

-  Що приснилося хлопчикові вдруге і чому? ( відповіді дітей)

9.  Читання абзацами.

- Що таке абзац?

10.   Робота за малюнком.

-  Яку пору року зображено на малюнку?( відповіді дітей)

-  Знайти у тексті речення , які б відповідали малюнку.

11.   Слухання український народний танець «Метелиця».

Діти пригадаємо, як кружляють за вікном маленькі сніжинки спокійно,повільно,не метушливо . Вони іскряться на сонці, як маленькі діаманти. А дмухне вітерець і закружляють вони у зимовому танці метелиці. Ось сьогодні ми послухаємо український народний танець «Метелиця».

- Вашим завданням буде визначити, який характер музичного твору в цьому вам допоможуть сніжинки, які навіяла нам чарівниця зима.

Та скільки звучало інструментів один чи багато?

Отож, слухайте уважно.

Після слухання

- Підніміть будь ласка сніжинку, яка відповідає характеру твору.

- Скільки звучало інструментів багато чи один?

- Чи впізнали ви інструмент який виконував музичний твір?

Бандура - український народний інструмент.

Не лише один інструмент може виконувати цей твір, але й багато.

Колектив музикантів, що виконує одночасно музичних  творів називається – оркестром.

Оркестри бувають різні: симфонічний, камерний,духовий та оркестр народних інструментів. у виконанні якого ми ще раз послухаємо український народний танець «Метелиця».  Діти, якщо це танець, що можна робити?

Отож, ми зараз переглянемо український народний танець «Метелиця» у виконанні оркестру народних інструментів.

Оркестрове виконання музичного твору (відео)

- Чи сподобався вам  музичний твір?

Вашим творчим завданням буде намалювати малюнок до прослуханих творів. Це може бути чи сніжинки, чи метелиця, …..

-  Який характер твору?

III. Заключна частина.

1.  Підсумок уроку.

Зробимо останній крок ,

підсумуємо урок.

-       Яке оповідання читали на уроці?

-       Про кого йде мова в оповіданні ?

-       Як раділи Дениско і Сірко першому снігу?

-       Як називається пісня , яку виконували на уроці.?

-       Який музичний твір слухали?

2.  Домашнє завдання . сторінка 78 – 79 (читати, і переказувати за планом). Розгадати кросворд.

3.  Оцінювання дітей.

4. Установка на відпочинок.

 

Календар

Квітень 2026
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Банер

Національна гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет